Plakat alcatel powiadomieniaMiasto i Gmina Kamień Pomorski korzysta z usług systemu Alcetel od 2015 roku.
W Gminie funkcjonuje system komunikacji z mieszkańcami w postaci powiadamiania i informowania ich o różnego typu wydarzeniach oraz zagrożeniach.

Obecnie usługi systemu Alcetel zostały poszerzone o nowe funkcje.

Już teraz oprócz komunikatów SMS i komunikatów głosowych na telefony stacjonarne oraz komórkowe, istnieje możliwość wysyłania wiadomości e-mail oraz informacji poprzez aplikację mobilną.

Korzystanie z aplikacji Alcetel jest bezpłatne i niezwykle proste. Wystarczy zainstalować ją na urządzeniu mobilnym i wybrać odpowiednią bazę lub włączyć funkcję geolokalizacji (GPS), która umożliwi mieszkańcom otrzymywanie komunikatów z miejsca, w którym aktualnie się znajdują.

Rozszerzona funkcjonalność Systemu Alcetel w Gminie Kamień Pomorski niewątpliwie zwiększy efektywność przepływu informacji, a poszerzenie o nowe kanały sprawi, że system będzie dostępny dla każdego mieszkańca.Dzięki systemowi powiadamiania, każdy Mieszkaniec Miasta i Gminy Kamień Pomorski zyska:
  • informacje o zagrożeniach na terenie gminy,
  • bieżące komunikaty hydrologiczne, meteorologiczne i epidemiologiczne,
  • aktualne informacje z życia gminy.

Aby zarejestrować się do systemu lub korzystać z nowych kanałów komunikacyjnych wystarczy wypełnić formularz na stronie www.alcetel.pl/kamienpomorski lub pobrać aplikację mobilną Alcetel.