Od początku grudnia można oglądać w kamieńskim Muzeum wystawę prac konkursowych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 z Kowar  w ramach Konkursu Plastycznego „Moja Mała Ojczyzna” organizowanego pod patronatem Burmistrza Kowar i Burmistrza Kamienia Pomorskiego. W konkursie zorganizowanym w obu miastach partnerskich uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Ich prace zostały przesłane do Kowar.

Celem konkursu było kształtowanie emocjonalnej więzi z własnym regionem, wzmacnianie patriotyzmu lokalnego, upowszechnianie wiedzy na temat najbliższego regionu oraz popularyzowanie działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu posługiwania się różnymi technikami.

Uczniowie przygotowali kilkadziesiąt prac, które oceniała Komisja konkursowa, w skład której wchodzą nauczyciele z w/w szkół oraz wyznaczeni pracownicy z Urzędów Miejskich w Kamieniu Pomorskim i w Kowarach.

 

Poniżej prezentujemy wyniki prac w poszczególnych kategoriach przesłanych przez uczniów z Kowar:

 

Klasy I-III

 1. Magdalena Karczyńska kl. I
 2. Adam Gątarz kl  II
 3. Liliana Młotkowska kl. II
  Wyróżnienia : Jakub Wachowiak kl lII, Nadia Kochanek kl III,
  Hanna Schenk kl III,
  Ksawier Kruczykowski kl. III

 

Klasy IV-V

 1. Jakub Pepłowski  kl. V
 2. Maja Stępień kl. IV
 3. Marcel Dominiak kl.V
 4. Wyróżnienia: Julia Poliałowska kl.IV, Nikola Chojnowska kl. V

 

Klasy VI – VIII

 1. Dominik Okoński kl. VII
 2. Alan Frątczak kl. VII
 3. Amelia Pazdan kl. VII

 

Prace uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kamieniu Pomorskim zaprezentowane zostały w Kowarach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom Konkursu za podjęte działania w ramach współpracy partnerskiej naszych zaprzyjaźnionych miast.

Galeria zdjęć