Realizacja II etapu projektu „Przyroda nie obroni się sama”

16 września br. Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim wraz z Radą Rodziców zorganizowało w ramach projektu „Przyroda nie obroni się sama” sprzątanie okolicy szkoły, sadzenie drzew liściastych oraz piknik rodzinny.

O godzinie 9:00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren zebrać zalegające śmieci. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję „Sprzątania świata”. Łącznie zebrali około dziewięćdziesięciu 120 l worków śmieci.

Po powrocie do szkoły każda klasa zasadziła na boisku drzewo liściaste. Mamy nadzieję, że za kilka lat posadzone buki, lipy, brzozy, jarząby oraz magnolia będą piękną ozdobą placówki.

Serdecznie dziękujemy Pani Oldze Miechowicz – przewodniczącej Rady Rodziców za zorganizowanie pikniku, pracownikom Kamieńskiego Domu Kultury za przygotowanie dla dzieci popcornu, ratownikom WOPR za przygotowanie pokazu udzielania pierwszej pomocy, Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim za pomoc w organizacji pikniku oraz podlanie zasadzonych drzew, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim za odebranie zebranych śmieci.

Projekt został zrealizowany w ramach programu społecznik na lata 2022-2024. Zainicjowany został przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Galeria zdjęć