Drodzy Mieszkańcy Ziemi Kamieńskiej. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku walki o niepodległość i upadku potęg zaborczych, Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

W czasie tegorocznego Święta Niepodległości w samo południe, nie tylko w stacjach radiowych i telewizyjnych, ale również z Ratusza Miejskiego będzie można wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Święto Niepodległości ze względu na panującą epidemię i wprowadzone obostrzenia w tym roku będzie wyglądało zupełnie inaczej i przybierze indywidualny charakter obchodów, ale jednak z wieloma elementami wspólnotowymi. Dlatego zachęcam mieszkańców do wywieszenia biało-czerwonych flag na domach, w oknach i balkonach, indywidualnego składania kwiatów w miejscach ważnych dla naszej Niepodległości oraz do refleksji nad własną postawą wobec patriotyzmu.
 
 
Stanisław Kuryłło
Burmistrz Kamienia Pomorskiego
 
Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Katedrze Kamieńskiej o godz.17.00 poprzez transmisję internetową on-line pod adresem:
Katedra Kamień Pomorski – transmisja na żywo - YouTube

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada