11 listopada zapraszamy do Kamienia Pomorskiego na obchody 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się już 5 listopada. W tym dniu Kamieński Dom Kultury wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku wybiorą się do kamieńskich szkół na warsztaty wykonywania kotylionów.

W główny dzień obchodów, 11 listopada o godz. 17.00, w kamieńskiej katedrze zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji oraz mieszkańców. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują spod katedry pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty.
Dalsza część obchodów odbędzie się na placu przy ratuszu miejskim, podczas których planowane jest wspólne odśpiewanie hymnu oraz okoliczne przemówienia. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości planowany jest Piknik Patriotyczny, gdzie na uczestników czekać będzie m.in. ciepły poczęstunek, ognisko oraz występy artystyczne.

Po zakończeniu uroczystości przy ratuszu, zapraszamy do wysłuchania programu artystycznego Zespołu Strefa Dźwięku, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 1.

„Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości”