piątek, 29 maja 2020
Imieniny: Benity, Maksymiliana i Teodozji

RSS RSS

High contrast
A- A+

Wersja tekstowa

KameryFacebook

Menu ▼

Formularz wyszukiwania

30.10.2019
Wolontariat UTW w Kamieniu Pomorskim

W ramach współpracy z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej  i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej jak co roku członkowie Stowarzyszenia UTW pomagali   w porządkowaniu zapomnianych starych cmentarzy (w tym roku w Radawce), oraz sprzątaniu Kamieńskiego Cmentarza Komunalnego, przed  dniem1 listopada.

W sobotę duża grupa słuchaczy UTW brała udział w grabieniu liści na terenie lapidarium Kamieńskiego Cmentarza. Jak zawsze w przypadku członków Uniwersytetu każdy wolontariat jest wykonywany solidnie i nikogo nie trzeba było zachęcać do pracy, w związku z czym wyznaczony teren został szybko oczyszczony.

Kolejnym punktem wolontariatu Kamieńskiego UTW było robienie wieńców w DPS Śniatowo.Członkowie Stowarzyszenia UTW w Kamieniu Pomorskim tradycyjnie przed Świętem Zmarłych pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie, aby w ramach wolontariatu pomóc przy robieniu wiązanek na groby byłych pensjonariuszy DPS. Ponieważ stawiło się 10 słuchaczy, w wirze pracy „wyprodukowano” ręcznie 130 szt. ozdób.

Członkowie wolontariatu UTW brali także udział w pracach porządkowych na Alei  przy ścieżce rowerowej we Wrzosowie. Wolontariusze przycinali i przenosili  gałęzie na miejsce składowania, skąd  zostaną zabrane na wysypisko. Ponieważ rośliny bardzo szybko się rozrastają, a chętnych do pracy nie widać, członkowie UTW co roku pomagają koledze - Andrzejowi, głównemu pomysłodawcy i opiekunowi tego pięknego miejsca, utrzymać w ryzach bujną zieleń. Na koniec pracy, po ciepłej kawie, wszyscy pracujący w podziękowaniu otrzymali od niego własnoręcznie wychodowaną sadzonkę do swojego ogródka.

Osoba odpowiedzialna za treść:  Tekst: Źródło UTW Kamień Pomorski Zdjęcia : UTW Kamień Pomorski
Osoba publikująca:  Urząd Miejski
Data publikacji:  30.10.2019 09:06:29
Data modyfikacji:  30.10.2019 09:06:29
Ilość wyświetleń:  423
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
30.10.2019 09:06:29Balbina Kaczanowskadodano stronę