piątek, 7 sierpnia 2020
Imieniny: Donaty, Olechny i Kajetana

RSS RSS

High contrast
A- A+

Wersja tekstowa

KameryFacebook

Menu ▼

Formularz wyszukiwania

09.09.2019
Wojewódzkie Dni Pszczelarza i Dożynki Gminne za nami

W dniu 7 września 2019 r. w Kamieniu Pomorskim odbyły się Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne. Wojewódzkie Dni Pszczelarza przyciągnęły wielu sympatyków pszczelarstwa, takie dni mają za zadanie promować regionalne miody, nalewki. Ponadto są doskonałą okazją dla wszystkich mieszkańców do zapoznania się z ciężką pracą pszczelarzy, sposobami produkcji miodów, wyrobów pszczelarskich i tradycjami związanymi z tym zawodem. Wojewódzkim Dniom Pszczelarza towarzyszyły wykłady, pokazy dotyczące wszelkich aspektów pszczelnictwa, które pełnią rolę wsparcia merytorycznego pszczelarzy, wzmocnienia branży pszczelarskiej jak również odbudowy i powiększenia ilości rodzin pszczelich.

Kolejną częścią były Dożynki Gminne gdzie tradycyjna forma obchodów święta plonów   w Kamieniu Pomorskim zgromadziła wielu mieszkańców.
Uroczystości dożynkowe rozpoczął przemarsz Korowodu Dożynkowego spod Hali Widowiskowo - Sportowej w Kamieniu Pomorskim na Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim, gdzie została odprawiona Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony.

Następnie przyszedł czas na przekazanie przez Starostów Dożynek Annę i Jana Glok z Dusina chleba dożynkowego gospodarzowi uroczystości – Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego Stanisławowi Kuryłło. I tak staropolskim obyczajem rozpoczęliśmy wspólne świętowanie, łącząc tradycję z nowoczesnością.

Drugą część dożynek zapoczątkowały występy artystyczne lokalnych zespołów. Na placu wydarzenia zaś czekało mnóstwo atrakcji, spośród których każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Były dmuchańce dla dzieci, sporo swojskiego jadła, m.in. staropolski bigos z dziczyzną od samorządu, pajda chleba ze smalcem i z ogórkiem, kiełbaski, ciasta, stoiska gastronomiczne, stoisko przygotowane przez myśliwych i „Stawnianki”, a całym obchodom towarzyszyła zbiórka „Dla Emila” organizowana przez Cech Rzemiosł Różnych w Kamieniu Pomorskich, które to też przygotowało bogatą ofertę gastronomiczną, fantową i prowadziło licytacje.
A sceną w godzinach wieczornych zawładnął zespół Nova ze Szczecina i zespół Casanova. Było energicznie, wybrzmiały największe hity znane polskiej i zagranicznej publiczności,
O godzinie 21:00 odbył się pokaż sztucznych ogni ufundowanych przez Cech Rzemiosł Różnych w Kamieniu Pomorskim jako zwieńczenie zbiórki "Dla Emila".

Organizatorzy pragną również podziękować jednostce OSP w Rozwarowie, Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, Pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy  w Kamieniu Pomorskim, Klaudii Michalak, Pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu   i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, Ciastkarni - Piekarni Wiesław Żelek w Kamieniu Pomorskim, Polskiemu Związkowi Emerytów i Rencistów  w Kamieniu Pomorskim, Pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim  za pomoc w organizacji wydarzenia.

Osoba odpowiedzialna za treść:  Marta Stolarz
Osoba publikująca:  Urząd Miejski
Data publikacji:  09.09.2019 09:50:01
Data modyfikacji:  09.09.2019 09:56:24
Ilość wyświetleń:  551
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
09.09.2019 09:56:24Balbina Kaczanowskaedycja strony
09.09.2019 09:50:01Balbina Kaczanowskadodano stronę