poniedziałek, 3 sierpnia 2020
Imieniny: Augustyna, Kamelii i Lidii

RSS RSS

High contrast
A- A+

Wersja tekstowa

KameryFacebook

Menu ▼

Formularz wyszukiwania

19.09.2019
W CWM Grodno po raz pierwszy lekcje przyrody dla dorosłych

funduszCo zwierzęta robią nocą? Skąd wzięła się sól w Bałtyku? Czy dzik naprawdę bywa dziki? Od października w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej inauguruje „Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy”. Podczas cyklu warsztatów i badań terenowych słuchacze zgłębią tajniki przyrody występującej na Pomorzu Zachodnim.

Zapraszamy osoby dorosłe z woj. zachodniopomorskiego do udziału w projekcie „Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy”. Będzie to cykl comiesięcznych wykładów połączonych z badaniami terenowymi, w ramach których słuchacze będą mogli zapoznać się z tajnikami przyrody Wolińskiego Parku Narodowego, uczestniczyć w nocnych obserwacjach zwierząt występujących w parku, a także wycieczkach krajoznawczych. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji profesjonalny sprzęt badawczy, taki jak noktowizory, lornetki czy mikroskopy.

Celem zajęć jest podniesienie wiedzy przyrodniczej, rozwój świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proprzyrodniczych wśród osób dorosłych. Zajęcia są przygotowane i prowadzone przez pracowników Wolińskiego Parku Narodowego, a także pasjonatów, praktyków i ekspertów z dziedziny nauk przyrodniczych, m.in. Piotra Horzela – podróżnika i przyrodnika, autora kanału przyrodniczego “Piotr Horzela – Opowiada” czy Marcina Kostrzyńskiego – autora filmów przyrodniczych, znanego z portalu You Tube jako „Marcin z lasu”.

Nabór na zajęcia „Zupełnie Innego Uniwersytetu Przyrodniczego” potrwa do 11 października br. i skierowany jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców woj. zachodniopomorskiego. Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są tutaj: www.centrum-grodno.pl

„Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy” to kolejna pozycja w przyrodniczej ofercie edukacyjnej Centrum Współpracy Międzynarodowej – po raz pierwszy kierowana do osób dorosłych. Dotychczas w lekcjach przyrody w CWM Grodno wzięło udział blisko 7000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Pomorza Zachodniego i całej Polski.

„Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy” to część zadania pn. „Zupełnie Inaczej o Przyrodzie” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, www.wfos.szczecin.pl

***

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od blisko 30 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

 ***

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje w nim część swojej działalności statutowej. 

Dodatkowych informacji udziela:

Justyna Klepacz
Biuro Prasowe Fundacji EFRWP
kom.: (+48) 509 331 791
e-mail: j.klepacz@jipr.pl

Kontakt do CWM w Grodnie:

Anna Balazs
Kierownik CWM Grodno
kom.: (+48) 665 255 955
e-mail: annabalazs@efrwp.com.pl

Kamila Sędzicka
Koordynator projektów
kom.: (+48) 601 177 760
e-mail: k.sedzicka@efrwp.com.pl

Pliki do pobrania: 
Osoba odpowiedzialna za treść:  Justyna Klepacz Konsultant ds. PR
Osoba publikująca:  Urząd Miejski
Data publikacji:  19.09.2019 13:18:21
Data modyfikacji:  19.09.2019 13:21:55
Ilość wyświetleń:  511
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
19.09.2019 13:21:55Balbina Kaczanowskaedycja strony
19.09.2019 13:20:34Balbina Kaczanowskaedycja strony
19.09.2019 13:18:21Balbina Kaczanowskadodano załącznik
19.09.2019 13:18:21Balbina Kaczanowskadodano stronę