niedziela, 9 sierpnia 2020
Imieniny: Klary, Romana i Rozyny

RSS RSS

High contrast
A- A+

Wersja tekstowa

KameryFacebook

Menu ▼

Formularz wyszukiwania

09.10.2019
Nabór na zajęcia „Zupełnie Innego Uniwersytetu Przyrodniczego” trwa do 11 października br.

Informacja prasowa, 8 października 2019r.

 

Ostatnie dni zapisów na zajęcia w ramach „Zupełnie Innego Uniwersytetu Przyrodniczego”

 

Nabór na zajęcia „Zupełnie Innego Uniwersytetu Przyrodniczego” trwa do 11 października br. i skierowany jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców woj. zachodniopomorskiego. To będą pierwsze zajęcia przyrodnicze dla osób dorosłych realizowane w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

 

Zapraszamy osoby dorosłe z woj. zachodniopomorskiego do udziału w projekcie „Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy”. Będzie to cykl comiesięcznych wykładów połączonych z badaniami terenowymi, w ramach których słuchacze będą mogli zapoznać się z tajnikami przyrody Wolińskiego Parku Narodowego, uczestniczyć w nocnych obserwacjach zwierząt występujących w parku, a także wycieczkach krajoznawczych. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji profesjonalny sprzęt badawczy, taki jak noktowizory, lornetki czy mikroskopy.

 

Celem zajęć jest podniesienie wiedzy przyrodniczej, rozwój świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proprzyrodniczych wśród osób dorosłych. Zajęcia są przygotowane i prowadzone przez pracowników Wolińskiego Parku Narodowego, a także pasjonatów, praktyków i ekspertów z dziedziny nauk przyrodniczych, m.in. Piotra Horzela – podróżnika i przyrodnika, autora kanału przyrodniczego “Piotr Horzela – Opowiada” czy Marcina Kostrzyńskiego – autora filmów przyrodniczych, znanego z portalu You Tube jako „Marcin z lasu”.

 

Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są tutaj: www.centrum-grodno.pl

 

„Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy” to kolejna pozycja w przyrodniczej ofercie edukacyjnej Centrum Współpracy Międzynarodowej – po raz pierwszy kierowana do osób dorosłych. Dotychczas w lekcjach przyrody w CWM Grodno wzięło udział blisko 7000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Pomorza Zachodniego i całej Polski.

 

 

„Zupełnie Inny Uniwersytet Przyrodniczy” to część zadania pn. „Zupełnie Inaczej o Przyrodzie” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, www.wfos.szczecin.pl

***

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od blisko 30 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

 

***

 

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje w nim część swojej działalności statutowej. 

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Justyna Klepacz
Biuro Prasowe Fundacji EFRWP
kom.: (+48) 509 331 791
e-mail: j.klepacz@jipr.pl

 

Kontakt do CWM w Grodnie:

Anna Balazs

Kierownik CWM Grodno

kom.: (+48) 665 255 955

e-mail: annabalazs@efrwp.com.pl

 

Kamila Sędzicka

Koordynator projektów

kom.: (+48) 601 177 760

e-mail: k.sedzicka@efrwp.com.pl

 fun

Osoba odpowiedzialna za treść:  Justyna Klepacz Biuro Prasowe Fundacji EFRWP
Osoba publikująca:  Urząd Miejski
Data publikacji:  09.10.2019 10:36:47
Data modyfikacji:  09.10.2019 10:40:04
Ilość wyświetleń:  561
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
09.10.2019 10:40:04Balbina Kaczanowskaedycja strony
09.10.2019 10:37:57Balbina Kaczanowskaedycja strony
09.10.2019 10:36:47Balbina Kaczanowskadodano stronę