środa, 12 sierpnia 2020
Imieniny: Hilarii, Juliana i Lecha

RSS RSS

High contrast
A- A+

Wersja tekstowa

KameryFacebook

Menu ▼

Formularz wyszukiwania

19.05.2014
MKŻ OPTI Kamień Pomorski na Energa Sailing Cup w Gdyni

W miniony weekend na Zatoce Gdańskiej odbyły się regaty o Puchar YKP Gdynia - II zawody z cyklu Energa Sailing Cup. Zawodnicy MKŻ OPTI Kamień Pomorski oczywiście dzielnie walczyli o miejsca w klasyfikacji. Krzysiu Bykowski uplasował się na miejscu 10, Mikołaj Silny - 21, Szymon Szymak - 42, Kacper Fabian - 60. W regatach wystartowało 107 zawodników. Krzysiu Bykowski na dzień dzisiejszy znajduje się na 5 miejscu w rankingu i tym samym kwalifikuje się do udziału w Mistrzostwach Świata w klasie Optimist. 
Już za dwa tygodnie, od 30 do 1 czerwca na wodach Zalewu Kamieńskiego odbędą się III regaty z cyklu Energa Sailing Cup – Puchar Mariny Kamień Pomorski. W związku z faktem, iż dzień 1 czerwca wpisał się w kalendarz imprezy, organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla dzieci, aby uczcić Dzień Dziecka. Organizatorem regat jest MKŻ OPTI Kamień Pomorski, Energa, PZŻ oraz Marina Kamień Pomorski sp. z o. o. Współorganizatorem jest Powiatowy Odział WOPR oraz liczni sponsorzy:  Kamieński Kwartał Dominikański, Etcetera – agencja reklamowa, Magic Marine, Optiparts, Crewsaver, JSail, Amberthom, Kawiarnia Pistacchio, PZŻ, ZOZŻ, Reus, Gmina Kamień Pomorski, PGK Kamień Pomorski, Marina Kamień Pomorski, Restauracja Pod Muzami, Cukiernia Bojzan i inni.
Również w miniony weekend na Jeziorze Kiekrz, odbył się Poznański Puchar Klas zaliczany do Pucharu Polski, w którym wystartował zawodnik MKŻ OPTI Kamień Pomorski – Jacek Baryła ze swoim załogantem Rafałem Wołosiakiem. To dopiero początki ich wspólnego żeglowania na jednostce klasy Słonka. Gospodarzem regat był ŻLKS. Rozegrano cztery wyścigi. Bezkonkurencyjni byli  Piotr Mańczak i Przemysław Blaszka, wygrywając wszystkie biegi.

Źródło: MKŻ OPTI Kamień Pomorski

 

Osoba odpowiedzialna za treść:  Żródło -MKŻ OPTI Kamień Pomorski
Osoba publikująca:  Elżbieta Kucharska
Data publikacji:  19.05.2014 15:41:45
Data modyfikacji:  01.06.2016 15:41:01
Ilość wyświetleń:  852
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
01.06.2016 15:41:01admin_vobacomdodano stronę