wtorek, 26 maja 2020
Imieniny: Eweliny, Jana i Pawła

RSS RSS

High contrast
A- A+

Wersja tekstowa

KameryFacebook

Menu ▼

Formularz wyszukiwania

28.04.2014
II Kamieński Festyn Dominikański

Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. zaprasza mieszkańców miasta i powiatu kamieńskiego na II Festyn Dominikański.
W tym roku impreza odbędzie się 2 maja, w dniu Święta Flagi, na terenie Mariny w Kamieniu Pomorskim.

- Ten termin wybraliśmy celowo. Chcemy uczcić najważniejszy polski symbol, który przez wieki jednoczył Polaków i mobilizował do pokonywania największych trudności. Chcemy też wyrazić radość z 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej, bo jako kraj i region szczególnie dużo zawdzięczamy unijnemu wsparciu. Jest jeszcze jeden powód – majówka! Liczymy na piękną pogodę, która pozwoli Państwu uczestniczyć we wszystkich przygotowanych przez nas atrakcjach. To będzie wyjątkowy dzień! Serdecznie zapraszam – mówi Renata Bielaszewska Mamzer, prezes KTBS.

W programie imprezy znalazły się atrakcje zarówno dla najmłodszych uczestników [budowa kwartału kamienic z klocków, poszukiwanie skarbów archeologicznych w piasku, ekspozycja kolejek z Parku Miniatur], dla młodzieży [gra miejska, obozowisko słowiańskie, pokazy średniowiecznych walk, koncert zespołu Centrala 57] jak i dla starszych odbiorców [pokaz kulinarny Roberta Sowy z degustacją przygotowanych przez niego potraw, kabaret Koń Polski, pokaz łucznictwa konnego, teatr ognia, koncert zespołu Brathanki]. Ważnym elementem programu będzie widowisko historyczne ,,Święto Flagi’’, które w tym szczególnym dniu przybliży odbiorcom historię biało-czerwonej.

To nie koniec zaplanowanych atrakcji! Na uczestników festynu czekać będzie wiele innych niespodzianek. Jedną z nich będą eliminacje dzieci do udziału w - sponsorowanych przez KTBS - rejsach na jachtach regatowych dzień przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów Marina Kamien Match Race 2014 zaliczanych do Pucharu Świata ISAF.

Do zobaczenia!

Pliki do pobrania: 
Osoba odpowiedzialna za treść:  Jolanta Borkowska, Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Osoba publikująca:  Monika Kosińska
Data publikacji:  28.04.2014 14:02:50
Data modyfikacji:  30.04.2014 14:23:32
Ilość wyświetleń:  1154
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
30.04.2014 14:23:32Balbina Kaczanowskadodano załącznik
28.04.2014 14:02:50Monika Kosińskadodano stronę