czwartek, 5 grudnia 2019
Imieniny: Kryspiny, Norberta i Sabiny

RSS RSS

High contrast
A- A+

Wersja tekstowa

KameryFacebook

Menu ▼

Formularz wyszukiwania

16.11.2017
Obrazy słuchaczy UTW w kamieńskim Muzeum

W poniedziałek w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż poplenerowej wystawy wędrującej zatytułowanej „Configuracja”.

Ekspozycję, której kuratorami są prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golczewie Janina Kołodzińska oraz szczeciński artysta-plastyk Jan Michał Szewczyk, tworzy trzydzieści obrazów słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z terenu naszego województwa. Na wystawie znalazły się prace: Jerzego Dembskiego, Wandy Ordy i Brygidy Surdy z Polic, Janiny Kołodzińskiej, Heleny Włodarczyk, Bożeny Pietrzak, Marianny Michalak, Marii Kloch i Elżbiety Wrzesińskiej z Golczewa, Doroty Juszkowskiej – Łysiak i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego, Danuty Mazurek z Nowogardu, Anny Winiarskiej z Gryfic, Joanny Rossy, Marianny Janickiej i Bogusławy Kryczki z Gryfina,  Lilii Boczkowskiej z Pyrzyc,  Anny Nowak, Danuty Kmiecik, Ireny Gemby, Agnieszki  Gemby, Małgorzaty Szymańskiej i Marii Zalewskiej z Bornego Sulinowa, Józefa Szarego, Anny Dąmbskiej, Renaty Jasiul i Wandy Zabrockiej z Koszalina oraz Anny Pileckiej z Białogardu.

Otwarta w poniedziałek wystawa stanowi owoc pleneru malarskiego, który odbył się w ramach „III Letniej Szkoły Seniora” w Ośrodku Wczasowym „Familijni” w Dziwnówku w dniach od 27 sierpnia do 3 września br. Ekspozycja po raz pierwszy zaprezentowana została 5 października br. w Policach. Przez ostatnie dwa tygodnie gościła w Gminnym Ośrodku Kultury w Golczewie skąd trafiła do MHZK. Po Kamieniu odwiedzi jeszcze pozostałe miasta – siedziby uniwersytetów, których słuchacze uczestniczyli w plenerze oraz Szczecin, gdzie będzie prezentowana przez czerwiec przyszłego roku i gdzie zakończy swą wędrówkę.

W Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wystawę „Configuracja” można zobaczyć do końca bieżącego miesiąca.

Serdecznie zapraszamy

 

           

Osoba odpowiedzialna za treść:  MHZK
Osoba publikująca:  Aleksandra Sławińska
Data publikacji:  16.11.2017 08:24:29
Data modyfikacji:  16.11.2017 08:24:29
Ilość wyświetleń:  780
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
16.11.2017 08:24:29Aleksandra Sławińskadodano stronę