czwartek, 5 grudnia 2019
Imieniny: Kryspiny, Norberta i Sabiny

RSS RSS

High contrast
A- A+

Wersja tekstowa

KameryFacebook

Menu ▼

Formularz wyszukiwania

18.12.2017
Nowa wystawa w MHZK

W zeszłą sobotę w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się, z udziałem władz miejskich oraz licznie przybyłych gości, wernisaż wystawy „Kobieta w malarstwie Doroty Juszkowskiej-Łysiak i Grażyny Stodulskiej” zorganizowanej przez MHZK oraz Kamieński Dom Kultury.

Autorki prac są mieszkankami naszego miasta i słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim, na którym doskonalą swoje umiejętności malarskie w Otwartej Pracowni Plastycznej przy Kamieńskim Domu Kultury prowadzonej przez absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystę-rzeźbiarza Stanisława Motykę.

Dorota Juszkowska-Łysiak, która do Kamienia przeprowadziła się sześć lat temu ze Świnoujścia, zaczęła malować po przejściu na emeryturę uczestnicząc w zajęciach świnoujskiego UTW. Maluje farbami olejnymi, akwarelą, pastelą i węglem. Brała udział w dziewięciu wystawach zbiorowych. Jak dotąd miała również cztery wystawy zbiorowe – w Forcie Anioła i Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu. W Kamieniu Pomorskim po raz pierwszy zaprezentowała swoje prace rok temu w miejscowej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. W roku bieżącym wystawiała zaś je w Ośrodku Wypoczynkowym „Wielki Błękit” w Łukęcinie.

Grażyna Stodulska, emerytowana urzędniczka samorządowa, rozpoczęła swą przygodę z malarstwem przed rokiem. Portrety i pejzaże, które należą do jej ulubionych tematów, maluje ołówkiem, pastelą i farbami akrylowymi.

Wystawa „Kobieta w malarstwie Doroty Juszkowskiej-Łysiak i Grażyny Stodulskiej” będzie prezentowana w naszym Muzeum do połowy lutego 2018 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. Serdecznie zapraszamy!

Osoba odpowiedzialna za treść:  MHZK
Osoba publikująca:  Aleksandra Sławińska
Data publikacji:  18.12.2017 09:02:42
Data modyfikacji:  18.12.2017 09:02:42
Ilość wyświetleń:  623
DataOsoba dokonująca zmianOpis zmiany
18.12.2017 09:02:42Aleksandra Sławińskadodano stronę